6 września 2015

Co w kinie piszczy? – Wrzesień 2015

Wrzesień powoli zadomawia się w naszej powakacyjnej rzeczywistości, zaś ja witam Was pierwszą odsłoną nowego comiesięcznego cyklu na blogu: Co w kinie piszczy?. Seria postów będzie prezentować najciekawsze premiery filmowe danego miesiąca – mam nadzieję, że każdy znajdzie w moich zestawieniach coś dla siebie ;) Tymczasem zapraszam Was do zapoznania się z interesującym i wyjątkowo różnorodnym repertuarem wrześniowym. W nowym zwierciadle: Wakacje
gatunek: Komedia, Przygodowy
reżyseria: John Francis Daley oraz Jonathan M. Goldstein

Film z Edem Helmsem (znanym m.in. z roli dentysty w Kac Vegas) oraz Christiną Applegate to konytuacja serii komedii pod znanym tytułem: W krzywym zwierciadle. Jak informują nas producenci, kolejne pokolenie Griswoldów rusza w wakacyjną przygodę. Dorosły Rusty Griswold, organizuje wycieczkę-niespodziankę dla swojej rodziny do Wallay World - najpopularniejszego parku rozrywki w całej Ameryce. Jakie przygody tym razem czekają rodzinę Griswaldów? Jeżeli macie ochotę na fajną komedię, która prawdziwie śmieszy, wybierzcie się do kina! Jestem pełna nadzei, że Wakacje nas rozśmieszą :)!

Do utraty sił
gatunek: Dramat, Sportowy
reżyseria: Antoine Fuqua

Pięściarz Billy Hope (Jake Gyllenhaal) posiada wszystko, o czym może w życiu marzyć: piękną i kochającą żonę (Rachel McAdams), uroczą córkę oraz szereg zwycięskich walk na koncie. Pewnego dnia traci wszystko to, na co zapracował - trafia na dno, od którego odbicie się będzie kosztować go wiele sił. Czy dzięki wierze w samego siebie odniesie ponownie życiowy sukces? Przekonamy się w kinach!

Karbala
gatunek: Wojenny
reżyseria: Krzysztof Łukaszewicz

Po międzynarodowym sukcesie Idy, zaczynam wierzyć w polską kinematografię. Czy dramat wojenny Karbala zdobędzie światowe uznanie? Mamy rok 2004. W Karbali (Irak) zaatakowana zostaje City Hall - siedziba władz lojanych. Grupa polskich i bułgarskich żołnierzy odpiera ataki Al-Kaidy. Nie jestem fanką tego typu filmów, co nie znaczy, że ich nie oglądam. Mam nadzieję, że w końcu doczekaliśmy się dobrego dramatu wojennego - i to w dodatku polskiego.

Nigdy nie jest za późno
gatunek: Dramat
reżyseria: Jonathan Demme

Trzykrotna laureatka Oscara - genialna Meryl Streep, wciela się w podstarzałą gwiazdę rocka, która za młodu porzuciła swoich bliskich na rzecz show biznesu. Po latach powraca do rodziny, próbując ratować jej szczątki. Meryl Streep jest jak kameleon - genialnie dobiera swoje role, zaskakując i zachwycając w każdym filmie. Mam nadzieję, że i tym razem tak będzie.

Więzień labiryntu: Próby ognia
gatunek: Thriller, Akcja, Sci-Fi
reżyseria: Wes Ball

Próby ognia to druga część serii Więzień Labiryntu. Muszę przyznać, że do pierwszej części podchodziłam bardzo sceptycznie, a jednak pozytywnie się zaskoczyłam. Mam nadzieję, że kolejna odsłona przygód Thomasa i jego przyjaciół również mnie zachwyci. Tym razem bohaterów czeka nowe wyzwanie - w ciągu dwóch tygodni muszą przejść przez najbardziej zniszczoną część poapokaliptycznej Ziemii.

Everest
gatunek: Przygodowy, Thriller
reżyseria: Baltasar Kormákur

Jako fanka górskich wojaży nie mogłabym przepuścić umieszczenia filmu Everest w tym zestawieniu. Tym bardziej że na ekranie zobaczymy prawidziwą aktorską śmietankę: Jasona Clarka, Robin Wright, Emily Watson, Keirę Knightley, Sama Worthingtona, Jake'a Gyllenhall'a, John'a Hawkes'a i innych. Film przedstawi historię z 1996 - podczas wspinaczki na najwyższą górę świata, himalaiści muszą zmierzyć się ze śwmiertelnym zagorżeniem - burzą śnieżną. Nie mogę się doczekać tego obrazu!
Młodość
gatunek: Dramat
reżyseria: Paolo Sorrentino

Nowy film reżysera nagrodzonego Oscarem za Wielkie piękno, to historia słynnego kompozytora (w tej roli Michael Cane), spędzającego rodzinne wakacje w luksusowym alpejskim hotelu. Niespodziewane spotkanie z wysłannkiem brytyjskiej monarchini zmusi go do refleksji nad własnym życiem oraz konfrontacji z najbliższymi. Ta międzynarodowa koprodukcja musiała znaleźć się w tym zestawieniu. Mam nadzieję, że Michael Cane oraz Rachel Weisz zaskoczą mnie ciekawie stworzonymi kreacjami filmowymi. Pilecki
gatunek: dokument fabularyzowany
reżyseria: Mirosław Krzyszkowski

Ostatni we wrześniowym zestawieniu Pilecki to dokument fabularyzowany opowiadający historię wielkiego polskiego bohatera i patrioty, Witolda Pileckiego. Każdy Polak powinien znać historię tego człowieka.Na co wybierzecie się do kina? :) Czekam na Wasze opinie w komentarzach!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka